Co tento týden vaříme

• Pátek

změna jídelního lístku vyhrazena | vedoucí kuchyně paní A. Medřická

Alergeny

Obiloviny a výrobky z nich

nejedná se o celiakii

Korýši a výrobky z nich

Vejce a výrobky z nich

Ryby a výrobky z nich

Podzemnice olejná (arašídy) a výrobky z ní

patří mezi potraviny ohrožující život

Sójové boby (sója) a výrobky z nich

Mléko a výrobky z něj

patří mezi potraviny ohrožující život

Skořápkové plody a výrobky z nich

jedná se o všechny druhy ořechů

Celer a výrobky z něj

Hořčice a výrobky z ní

Sezamová semena (sezam) a výrobky z nich

Oxid siřičitý a siřičitany

v koncentracích vyšších než 10 mg, ml/kg, I, vyjádřeno S02 (rozinky, sušené meruňky, atd.)

Vlčí bob (LUPINA) a výrobky z něj

Měkkýši a výrobky z nich

Informace o provozu školní jídelny

• Provoz školní jídelny

Školní jídelna je otevřena pro mimoškolní strávníky od 11.00 hod. do 11.40 hod. a pro žáky od 11.40 do 13.45 hod.

• Školní bufet

Je otevřen ráno od 7.40 do 7.55 hod. a o velké přestávce. Děti si můžou zakoupit drobné občerstvení (loupák, rohlík, vanilkovou taštičku a dotovaná mléka různých příchutí – změna nabídky vyhrazena). Děti 1. stupně a 2. stupně dostanou jednou měsíčně dotované ovoce, díky projektu Ovoce do škol.

• Odhlášky obědů

Odhlášky se provádí nejpozději den předem na následující den:

• osobně u vedoucí kuchyně p. Medřické nebo u oběda u p. Mikešové
    • e-mailem na adrese jidelna@zanavybezku.cz
    • telefonicky, p. Medřická – 739 220 981 od 7.30 do 13.00 hod.
    • v případě nemoci si lze první den oběd osobně vyzvednout, další odhlásit
  • Ceny stravného

• do 10 let 23 Kč
    • od 10 let 25 Kč
    • mimoškolní strávníci 55 Kč

Vyšší cena stravného se platí po celý školní rok, ve kterém dítě dosáhne 10 let.

• Způsob placení stravného

Bezhotovostním převodemna bankovní účet 5449392/0800 do 15. dne v měsíci, případně v hotovosti.

Údaje pro platbu:
    Variabilní symbol: rodné číslo žáka
    Specifický symbol: 3463
    Poznámka pro příjemce: příjmení a jméno žáka.

Hlavní body provozního řádu školní jídelny

• Školní stravování se řídí vyhláškou č. 107/2005 Sb. o školním stravování. Jídelny musí dodržovat správné výrobní technologické postupy, hygienické požadavky a mít zpracován systém kritických bodů HACP.
  • Platba za školní stravování, kterou hradí rodiče, se rovná ceně potravin a je určena podle § 5 vyhl. 107/2008 Sb. výší finančního limitu.
  • Zákonný zástupce nezletilého strávníka vstupuje při přihlašování ke školnímu stravování se školou do právního vztahu (ústní dohoda = domluva) a obě strany se zavazují k poskytování/odběru stravovacích služeb dle předpisů (zákona č. 561/2004 Sb. školský zákon a vyhláška č. 107/2005 Sb., o školním stavování) a rovněž dodržování pokynů stanovených předpisy školní jídelny.
  • Při první platbě je dítě vždy přihlášeno ke stravování na celý školní rok (výjimky vždy po dohodě s vedoucí školní jídelny). Po přihlášení je s dítětem na oběd vždy počítáno tzn., že oběd je nanormován i v případě, že ještě nemá zakoupené stravenky. Proto je nutné, v případě nepřítomnosti, vždy dítě včas odhlásit. Jinak mu bude při placení započítána i neprojedená strava.
  • Odhlášky se provádí den předem e-mailem, nebo telefonicky u vedoucí školní jídelny p. A. Medřické na čísle 739 220 981 od 7.30 do 13.00 hod.
  • Vrácené stravenky řádně podepsané je nutné odevzdat v kanceláři školní jídelny, v kuchyni, či do schránky v suterénu u dveří ke kanceláři školní jídelny (netýká se žáků 1. třídy). Na základě podepsaných a vrácených stravenek budou odhlášky provedeny. V případě, že dítě náhle onemocní a nemá oběd odhlášený, je možné si první den vzít oběd do přinesených nádob (§44 odst. 9 vyhlášky).
  • Úplný provozní řád školní jídelny je vyvěšen na nástěnce v jídelně a v prostoru u dveří do kanceláře školní jídelny tak, aby se s ním mohli všichni strávníci seznámit.